FAQ

Tiny house możemy postawić, gdzie nam się tylko zamarzy. Domek na kołach pod tym względem przewyższa inne opcje. Możemy go postawić na każdym rodzaju ziemi - od działki budowlanej po obszar NATURA 2000. MOBI HOUSE jako jedna z niewielu firm w Europie posiada pełnopojazdową homologację, która pozwala na rejestrację naszego domku jako przyczepę kempingową. W sytuacji, w której nie posiadamy własnej działki możemy rozejrzeć się za dzierżawą bądź kempingiem. Wraz z rozwojem ruchu TH w naszym kraju zapewne będą powstawać wioski TH, gdzie będziemy mogli wydzierżawić kawałek ziemi z dostępem do wszystkich mediów i żyć w sąsiedztwie ludzi, których łączą podobne wartości.

Oferta naszej firmy obejmuje kompleksową obsługę oraz budowę tiny house. Nasze domy budujemy w trzech opcjach wyposażenia:

  • wersja DIY: do samodzielnego umeblowania i wyposażenia,
  • wersja standardowa: gotowy, w pełni umeblowany dom,
  • wersja comfort: umeblowany dom z pełnym wyposażeniem AGD i RTV.

Do przemieszczania się po drogach niezbędna jest rejestracja naszego tiny house, posiadanie prawa jazdy kategorii B+E oraz odpowiednia waga domku nieprzekraczająca 3,5 tony. Jeżeli nie posiadamy ww. prawa jazdy to żaden problem. W końcu jak często przestawiamy nasz dom? O pomoc możemy poprosić znajomego kierowcę zawodowego bądź zwrócić się do nas - pomożemy! W ofercie naszej firmy są dwa modele (MOBI ONESTORY oraz MOBI TRAVELER), które skierowane są do osób chcących podróżować ze swoim tiny house.

https://mobihouse.pl/pl/oferta-tiny-house/projekt-mobi-onestory.html
https://mobihouse.pl/pl/oferta-tiny-house/projekt-mobi-traveler.html

Jeżeli zdecydujemy się na tiny house, który już wcale nie jest taki tiny i jego waga przekracza 3,5 tony to do jego transportu będziemy potrzebować ciężarówki niskopodwoziowej. MOBI HOUSE posiada w swojej flocie taką ciężarówkę.

W naszej flocie posiadamy specjalne auto, które jest w pełni przystosowane do transportu tiny house. Nasze domy dostarczamy na terenie całej Europy. Cena za 1 km wynosi od 8 do 14 zł (liczone oczywiście w jedną stronę) i jest zależna od wielkości domu.

Po zaakceptowaniu specyfikacji i podpisaniu umowy z naszą firmą otrzymujesz rysunek, na którym zaznaczone są przyłącza. W zależności od wyboru są to: woda, prąd i kanalizacja bądź szambo. Na specjalnym rysynku znajduje się też umiejscowienie stóp do poziomowania.

Najważniejsza kwestia to czy media są dostępne na naszej działce, a jeżeli tak to jakie? Jeśli mamy dostęp do prądu, wody, kanalizacji lub szamba to sprawa jest bardzo prosta. Pod przyczepą bądź w skrzyni znajdują się przyłącza, wystarczy podłączyć domek, by korzystać z prysznica, toalety, zmywarki itd. Zdarzają się działki, na których jest np. tylko woda bądź tylko prąd. W takiej sytuacji dysponujemy mnogością rozwiązań, które pozwolą nam zaprojektować dom mieszany off-grid/ on-grid bądź stworzyć dom całkowicie autonomiczny.

Wahania cen warunkuje kilka kwestii:

  • największy wpływ na cenę domku ma oczywiście jego wielkość,
  • ceny rynkowe materiałów, które szczególnie w ostatnim czasie ulegają ciągłym zmianom. Jesteśmy zależni od naszych dostawców, dlatego musimy regularnie aktualizować cennik,
  • każdy domek, który budujemy jest do pewnego stopnia zindywidualizowany. Nawet jeżeli klient wybierze domek prosto z katalogu to wciąż pozostaje szereg decyzji, które wpływają na finalną cenę - rodzaj ogrzewania, wyposażenie, autonomia domu.

MOBI HOUSE to firma oparta na pasji do budowania małych domków tiny house. Każdy nasz dom produkujemy jak dla siebie. Część naszych pracowników na co dzień mieszka w tiny house dzięki czemu na bieżąco usprawniamy produkcję domków, monitorujemy jak się starzeją, wprowadzamy do standardowej oferty usprawnienia, których wymagają. Na rynku firmę wyróżnia konsekwencja w wykorzystywaniu wysokiej jakości materiałów, rozpoznawalny styl i projekty dopieszczone w każdym szczególe. Cechuje ją także indywidualne podejście do klientów. Nasze wnętrza, meble, rozwiązania projektowe są sumą doświadczeń projektantów z MOBI. Jako firma chcemy być najlepsi!

Do ustawienia domku na działce zazwyczaj wystarczy traktor lub mocny samochód terenowy. Pamiętaj, że przygotowanie swobodnego dojazdu do działki leży zawsze po Twojej stronie. Podłączenie i wypoziomowanie domku możesz wykonać sam lub skorzystać z naszej oferty - ekipa MOBI HOUSE zrobi to za Ciebie. Taka usługa wyliczana jest indywidualnie i zazwyczaj kosztuje około 3500 zł.

Nasze domy projektujemy tak, by odpowiadały budżetowi klienta. Dzięki elastycznemu i spersonalizowanemu podejściu do każdego projektu ceny domów mogą być bardzo różne. Ma na to wpływ zarówno wielkość, stopień wykończenia, wyposażenie jak i ceny rynkowe materiałów. Poniżej link do najtańszego i najdroższego domku wyprodukowanego przez MOBI HOUSE do tej pory:

Prosimy skorzystać z konfiguratora. Umożliwi on stworzenie wstępnego projektu Twojego wymarzonego tiny house – konfigurator przeprowadzi Cię od aspektów technicznych poprzez wyposażenie aż do ceny. Sugerujemy też zapoznać się z naszymi dotychczasowymi realizacjami - mogą stanowić wspaniałą inspirację bądź źródło pomysłów dla Twojego tiny.

Oczywiście! Każdy z naszych domków może zostać dopasowany do Twoich potrzeb. Zazwyczaj działamy w obrębie trzech rozmiarów przyczep: 6 m, 7,2 m i 8,4 m. Jesteśmy w stanie wykonać domek w każdym rozmiarze jak i dowolnie go zaaranżować. Jedyną granicą jest Twoja wyobraźnia.

Jak najbardziej. Nasze domki tworzone są z myślą o Twoich potrzebach i marzeniach. Ekipa MOBI HOUSE dokłada wszelkich starań, by zmienić nawet najśmielsze fantazje w rzeczywistość.

Produkujemy nasze tiny z najwyższą starannością dobierając jednie najlepsze z najlepszych materiałów. Dzięki temu śmiało możemy oferować 2-letnią gwarancję na nasze domy. Sprzęty natomiast objęte są gwarancją producenta.

Zapraszamy do naszej siedzimy w Zblewie przy ul. Białachowskiej 1A, gdzie można obejrzeć domki pokazowe. Prosimy o umówienie wizyty - wówczas przedstawiciel firmy zapewni Ci opiekę, udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania oraz zaprezentuje domy na produkcji, które dopiero powstają.

MOBI HOUSE współpracuje z zaufanym partnerem, który w swojej ofercie posiada opcje leasingu zarówno konsumenckiego jak i „klasycznego” na firmę. Potrzebujesz dokładniejszych informacji? Skontaktuj się z nami.

Tak! Tiny house coraz częściej wybierane są do mieszkania całorocznego. Nasze domy w standardzie posiadają odpowiednią izolację i są przygotowane pod taką opcję w każdym aspekcie. Tylko od Ciebie zależy jakie rozwiązania zastosujemy w Twoim domu. Wszystkie nasze domy są całoroczne za sprawą doskonałej izolacji oraz odpowiedniego sposobu ogrzewania. Mobi house sprawdzają się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Tiny house ma wiele zastosowań. Dla niektórych to dom całoroczny, dla innych domek letniskowy. Jest to też dobry pomysł dla tych, którzy nie chcą brać kredytu - można przecież postawić domek na niedużej działce. Mobilny domek to też pomysł na biznes - bardzo popularny staję się ostatnio glamping, czyli „ekskluzywny” kemping, na którym można mieć bliski kontakt z naturą, ale w komfortowych warunkach. Na naszych przyczepach można zbudować także biuro, przebieralnię, saunę, sklep czy punkt gastronomiczny.

https://mobihouse.pl/pl/realizacje/mobi-individual-clematis.html

Tak. Jest kilka firm ubezpieczeniowych, które ubezpieczają domy na kołach. Koszt ubezpieczenia u najpopularniejszego w naszym kraju partnera wynosi około 1500 zł na rok.