Mobi INDIVIDUAL OLIVE OFF-GRID

Zobacz film
MOBI INDIVIDUAL OLIVE to wyjątkowy projekt - nie ze względu na wygląd i pomysł, ale z powodu historii powstania. Dwa lata temu jeden z naszych klientów kupił od naszej firmy przyczepę w niestandardowym wymiarze 4,9 metra. Planował sam zbudować tiny house według swojej wizji i zamieszkać w nim. Niestety zmarł nagle i zdążył się tylko przygotować do tej budowy - zakupił materiały i stworzył makietę swojego domku. Postanowiliśmy odkupić przyczepę oraz materiały i zrealizować marzenie naszego klienta. Efektem jest wspaniały, indywidualny tiny house! Mamy nadzieję, że ta historia zainspiruje innych do spełniania marzeń!

Video

 

 

 

MOBI INDIVIDUAL OLIVE to naprawdę mały domek, którego przyczepa ma 4,9 metra długości. Mimo niedużych rozmiarów powierzchnia tego modelu została maksymalnie wykorzystana.

Są tu dwie antresole, część salonowa z kuchnią oraz łazienka. Na piętra prowadzą drabinki z wygodnym uchwytem.

Na jednej antresoli jest szafka z półkami, worki do siedzenia oraz duży telewizor. Na drugiej - szafka z przesuwnymi drzwiczkami.

Warto zauważyć, że nie ma tu okien standardowych, a są dachowe, które wpuszczają sporo światła. Miejscem do spania jest rozkładana sofa z szufladami na parterze.

Do sofy można przymocować nasz firmowy stół MOBI LAGUN TABLE w kolorze surowego drewna. Na haczyku powieszone są rozkładane krzesła w tym samym kolorze.

Kuchnia jest w klasycznym miejscu - jest ona dość duża, bo meble i sprzęty są po obu stronach bocznych ścian domku. Użyto sprzętów gazowych - płytę, piekarnik oraz lodówkę.

Ciekawym rozwiązaniem jest dębowy blat na zlew, który może służyć za deskę do krojenia. Drzwi przesuwne do łazienki są klasyczne i białe.

Łazienka to prysznic z zasłonką, mała szafka podumywalkowa z umywalką, toaleta kompostowa oraz gazowy podgrzewacz wody.

Ten tiny house jest wersją off-grid, czyli niezależną od dostępu do mediów. Poza wyposażeniem off-grid w kuchni i łazience w domku są też zbiorniki na czystą i szarą wodę oraz piecyk gazowy.

W razie potrzeby jest tu też ogrzewanie podłogowe z cyfrowym termostatem. Wnętrze jest jasne - ściany i meble wykonane są ze sklejki w kolorze naturalnym, blaty i balustrady są drewniane.

Elewacja to połączenie drewna i blachy - dwie szczytowe ściany są ze świerku skandynawskiego w kolorze naturalnym ułożonego w pionie, a dwie ściany boczne i dach to ułożone w pionie blachy w kolorze antracytowym.

MOBI INDIVIDUAL OLIVE to urzeczywistnienie wizji klienta. Budowa tego domku na kółkach było zaszczytem!

 

 

 

Pozostałe realizacje

Mobi INDIVIDUAL BAOBAB

Zobacz więcej

Mobi 06 ALMOND

Zobacz więcej

Mobi INDIVIDUAL LEMON

Zobacz więcej

Mobi INDIVIDUAL TEAK

Zobacz więcej

Mobi 09 TANGERINE UNIQUE FOREVER LINE

Zobacz więcej