Mobi INDIVIDUAL PEACH

Zobacz film
MOBI INDIVIDUAL PEACH jest to bardzo ciekawa realizacja wykonana na zamówienie klienta. Ciekawa, bo w projekcie uwzględniono wybudowanie tarasu na dachu! Pełni on funkcję wypoczynkową - umożliwia mieszkańcom przebywanie na świeżym powietrzu i napawanie się otwartą przestrzenią. Domek ten wykonano na podwoziu marki MH trailers o długości 8,4 metra. Elewacja wykorzystuje połączenie drewna pomalowanego na szary kolor oraz zastosowanie blachy o odcieniu butelkowej zieleni. Ponadto na froncie widnieje interesujący wzór z desek. Wnętrze domku jest jasne, dominuje biel, drewno, zielone dodatki oraz czarne elementy. Ściany pomalowano głównie na biały kolor, ale boczne w intensywnej, ciemnej barwie zielonego. Ten mobi ma dużo przeszkleń, dzięki którym w pomieszczeniach jest dużo światła. Użyto tu mebli produkcji MOBI HOUSE, w tym stołu mobilnego MOBI LAGUN TABLE. Na niewielkiej przestrzeni zaprojektowano dwie antresole ze schodami. Wszystkie pomieszczenia zaopatrzono w podstawowe sprzęty. MOBI INDIVIDUAL PEACH to wyjątkowa wizja, bardzo przemyślana i dopieszczona w każdym szczególe, gdzie zastosowane dodatki pięknie współgrają z wnętrzami.

Video

 

 

 

MOBI INDIVIDUAL PEACH wykonano na przyczepie marki MH trailers o długości 8,4 metra. Bryła tego mobi jest bardzo zbliżona do modelu mobi 06.

Tym co go odróżnia od innych realizacji jest taras na dachu, który stwarza atmosferę do odpoczynku, relaksu i oferuje fantastyczne widoki. Dostaniemy się na niego dzięki składanym schodom.

Jest to domek całoroczny, w którym zastosowano system ogrzewania podłogowego z grzejnikowym. Zamontowano tutaj klimatyzator w czarnym kolorze, rekuperator ścienny i telewizor.

Jest także złącze USB do ładowania telefonu komórkowego. Na uwagę zasługuje elewacja – drewniane, szare deski ułożone pionowo oraz blacha w butelkowym odcieniu zieleni to niesamowite połączenie,

które pasuje do zastosowanej tu czarnej stolarki okiennej. Dodatkowo na froncie zastosowano wzór w jodełkę z desek w różnych kolorach.

We wnętrzach przeważa połączenie bieli oraz drewna z zielonymi i czarnymi elementami wykończeniowymi np. okrągłe kontakty w stylu retro.

Na suficie zamontowano drewniane deski, a na podłodze położono panele winylowe i laminowane. Znajdują się tu dwie antresole, na które dostaniemy się klasycznymi drewnianymi schodami.

Pod nimi zagospodarowano przestrzeń, gdyż zabudowano w nich szafki. Funkcję barierki pełni grubo pleciony sznur, a w poręczach dodatkowo zamontowano oświetlenie LED. 

Na jednej z antresol jest podwójny materac, co pozwala wypocząć w bardzo komfortowych warunkach.

Drugie piętro jest zamykane. Zmieściły się tutaj aż dwa pojedyncze materace, a także szafka nocna oraz rząd szaf i półek aż po sufit, które oddzielają pokój od reszty domku.

W tej realizacji dzięki panoramicznym oknom można napawać się widokiem znajdującym się na zewnątrz. Pomoże w tym z pewnością znajdująca się w salonie narożna sofa, która dodatkowo jest rozkładana i ma intensywny szmaragdowy kolor.

Okna PCV otwierane są do wewnątrz. Wstawiono w nie plisy koloru czarnego oraz moskitiery ramkowe i rolowane.

Praktycznym rozwiązaniem było zaprojektowanie wysuwanego spod schodów stołu, który można wykorzystać również jako biurko i rozkładać dopiero jak zajdzie taka potrzeba.

W kuchni połączono czarne szafki z białymi oraz zainstalowano przydatne sprzęty: płytę indukcyjną, okap kuchenny, piekarnik elektryczny z kuchenką mikrofalową, lodówkę elektryczną, zmywarkę i pralko-suszarkę.

Wyróżnia się tu zwłaszcza drewniany blat oraz drewniana półka z oświetleniem LED. Do łazienki prowadzą drzwi wewnętrzne przesuwne, które z jednej strony pomalowano na butelkowy kolor zieleni, a z drugiej w całości pokryto lustrem.

Na ścianach ułożono w jodełkę białe prostokątne kafelki, a na podłodze użyto płytki w biało-czarny wzór. Prysznic z deszczownicą, szafka pod umywalkę i miska są barwy czarnej. To pomieszczenie również bardzo dopieszczono.

Do domku prowadzą stopnie. Drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe. Dodatkowo zamocowano na nich plisowaną moskitierę. Przy wejściu zamontowano wysuwaną markizę w biało-zielone paski.

MOBI INDIVIDUAL PEACH to nowoczesny oraz oryginalny tiny house. Uwielbiamy realizować takie projekty!

 

 

 

Pozostałe realizacje

Mobi INDIVIDUAL BAOBAB

Zobacz więcej

Mobi 06 ALMOND

Zobacz więcej

Mobi INDIVIDUAL LEMON

Zobacz więcej

Mobi INDIVIDUAL TEAK

Zobacz więcej

Mobi 09 TANGERINE UNIQUE FOREVER LINE

Zobacz więcej